علت یخ زدن کولر گازی در تابستان چیست؟

ممکن است شما هم با صحنه یخ زدن کولر گازی رو به رو شده باشید. 

چه زمانی کولر گازی شما یخ میزند ؟

کولر گازی در دو صورت امکان یخ زدن دارد:

 حالت زمستانه یا گرمایش

حالت تابستانه یا سرمایش

یخ زدن کولر گازی در حالت سرمایش یا تابستانه به چه صورت است؟

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان دلیل های زیادی دارد که ما به صورت کاملا ساده به بیان دلیل هایی میپردازیم که از معمول ترین علت های یخ زدن است که شما با خواندن آن به اصل موضوع پی خواهید برد البته دلیل های خیلی نادر و اندکی هم هست که به صورت کاملا تخصصی باید به آن پرداخت که از حوصله این بحث بیرون خواهد بود و نیاز به تعمیر کولر گازی شما به دست متخصص خواهد بود.

در صورتی که احتیاج به هر گونه تعمیرات و سرویس کولر گازی خود نیاز دارید، میتوانید درخواست تعمیرات خود را از راه فرم ثبت درخواست آنلاین زیر و یا تماس ثبت نمایید.

وجود نداشتن گاز کافی در کولر گازی و نیاز به شارژ گاز داشتن

چنانچه که کولر گازی شما به هر علت هایی همانند نشتی گاز فرئون یا جا به جایی کولر گازی کمبود گاز داشته باشد یا از گاز کافی برخوردار نباشد سیکل سرمایش با ایراد مواجه شده و سبب یخ زدن در پنل داخلی یا لوله های کولر گازی خواهد شد که شما قادرید با شارژ کردن گاز کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.

گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطع های داخلی کولر گازی

در صورتی که لوله مویی یا قطعه هایی همانند شیربرقی کولر گازی یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان یخ زدن کولر گازی خیلی بالا است.

یکسره کار کردن کمپرسور

در صورتی که به علت هر یک از مشکلاتی همانند خرابی برد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی یا خرابی کمپرسور یا قطعه هایی همانند کنتاکتور کمپرسور کولر گازی شما به صورت یکسره کار کند سبب یخ زدن در پنل داخلی و بخش هایی از کولر گازی خواهد شد.

خرابی فن بلوور یا همان فن داخلی (اواپراتور)

یک از مهم ترین قطعه های کولر گازی فن بلوور داخلی است که باعث میشود هوای گرم به داخل پنل کشیده شده که با تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل شده و به محیط بازگشت داده میشود چنانچه که فن بلوور قادر نباشد هوای سرد را به آسانی از روی کویل های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند حتما پنل داخلی آ؛از به یخ زدن خواهد کرد اما تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین های پنل داخلی قادر است علت های زیر را داشته باشد :

1-کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

2-خرابی فن بلیور

3-سوختن موتور فن یا راه انداز بلور داخلی

کولر گازی با هر یک از دلیل های بالا امکان یخ زدن در بخش های گوناگون را خواهد داشت که باید سنجیده و عیب اصلی را پیدا کرد البته شما جهت رفع کردن هر یک از این اشکلات نیاز به ابزار و تخصص کافی دارید که پیشنهاد میشود چنانچه که از تخصص کافی برخوردار نیستید به تنهایی این کار را انحام ندهید.

بهره بردن از کولر گازی(مثلا کولر مدیا) در هوای تقریبا سرد

زمانی که هوای بیرون نسبتا سرد است تلاش کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید به دلیل بهره بردن زیادتر از حد از حالت سرمایش سبب یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.

نمایندگی کولر گازی هیوندای در ایران

مطالب مشابه

وکیوم کولر گازی چیست؟

علت های برتری کولر گازی اینورتر