دلیل باد گرم زدن کولر گازی چیست؟

 عواملی که ممکن است باعث شود کولر گازی باد گرم بزند موارد زیر را شامل میشود:

  • کولر گازی نیاز به شارژ گاز دارد

  • در زمان مناسب انجام نشدن سرویس کولر گازی

  • معیوب بودن و سوختن کمپرسور کولر گازی

  • کولر گازی دارای مشکل برقی می باشد

  • معیوب بودن برد کولر گازی

  • سوختن فن بیرونی کولر گازی

  • خراب بودن خازن کولر گازی

  • نوسان برق باعث اورلود کردن کولر گازی شده

یکی از دلیل های باد گرم کولر گازی عدم داشتن برنامه سرویس و نگهداری کولر گازی است:

از عمده ترین علت هایی که باعث خرابی کولر ها شده و در حقیقت یک جواب برای پرسش به چه دلیل کولر گازی باد گرم می زند عدم داشتن برنامه بازدید دوره ای از کولر گازی امی باشد. بیشتر افراد تصور می کنند با خرید و نصب کولر گازی ، هر بار به آسانی می توانند از آن بدون نگرانی استفاده کنند

ولی این تصور اشتباه است همانگونه که همه براین باورند که جهت راه اندازی کولر های آبی حتما قبل از آغاز کار ، باید روغن کاری موتور کولر و شستشو انجام داده و با یک آچار کشی حسابی کولر را جهت استفاده در فصل گرما آماده کنند باید این مسئله را در نظر بگیرید که نیاز اولیه سلامت و کارکرد مناسب کولرهای گازی هم داشتن یک برنامه سرویس و نگهداری سالیانه می باشد. بنابراین در صورتی که بازدید و سرویس دوره ای کولر گازی به هنگام انجام نشود گرد و غبار بر روی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی کولر نشسته و باعث می شود دقت عملکرد آنها پائین بیاید.

کولر گازی به شارژ گاز نیاز دارد:

اکثرا پس از مدتی کار کردن کمپرسور کولر گازی نیاز به شارژ گاز دارد. در صورتی که این اتفاق نیافتد کم شدن خنک کنندگی دستگاه طبیعی می باشد به این دلیل که کولر های گازی با بهره بردن از این گاز خنک می گردند. البته همواره خالی شدن گاز به دلیل کارکرد طولانی مدت آن نیست، بلکه گاهی مسیر گاز دچار نشتی شده که باید به دقت سنجیده شده و نشتی در ابتدا تعمیر گردد و سپس اقدام به شارژ گار کولر بشود. دقت کنید جهت شارژ کولر گازی حتما از گاز مناسب استفاده کرده و این کار را به کارشناسان مطمئن و با تجربه این کار بسپارید.

گرفتن ورودی هوای کولر:

این مشکل یا به علت تعمیرات کولر گازی و یا تعمیرات ساختمان به وجود آمده و سبب شده این سوال که به  چه دلیل کولر گازی باد گرم میزند به وجود آید . اکثرا ضربه و یا فشاری باعث له شدن لوله مسی تامین هوا می گردد که این له شدگی گاهی به همراه سوراخ شدن و یا شکستن لوله می باشد. سوراخ شدن یا شکستن لوله ها باعث شده ذرات ساختمانی و خاک لوله را مسدود کنند و عدم ورود و تامین هوا باعث شده باد خروجی از کولر کیفیت لازم را نداشته باشد.

نمایندگی فروش کولر گازی هیوندای