چگونه گاز فریون را در تهویه مطبوع به كار ببریم؟

در مقاله قبل به معرفی فرئون و بررسی شناخت مشکل پرداختیم، در این مقاله به رفع مشکل و اضافه کردن فرئون می پردازیم.همراه ما باشید.

قسمت دوم : استفاده از سرد كن به طور مناسب

1- پیش  از اضافه كردنفرئون جهت استفاده از آن برنامه ريزي كنيد.
فيلتر هواي دستگاه تهويه، چرخ مخصوص وزش هوا، سيم پيچ خشك كننده و دستگاه كندانسور (تبديل بخار به ماده) پیش از اضافه كردن ماده سرد كن بايد به صورت كامل تميز شوند. در صورتی که اين قسمت ها كثيف باشند و ماده را اضافه كنيد، به دستگاه آسيب مي رسد.


2- ماده سرد كن مناسب براي دستگاه خود را انتخاب كنيد
بهره بردن از ماده سرد كن نا مناسب مي تواند سبب احتراق و آسيب به دستگاه شود. مي توانيد به دفترچه ااهنماي دستگاه خود مراجعه كنيد و از آن جا نام ماده مناسب را پيدا كنيد. در صورتی که هم دفترچه نداريد قادرید از داخل كابين دستگاه اين اطلاعات را مشاهده كنيد. سرد كننده هاي رايج R-22 و R410A هستند. R22 اکثرا در دستگاه هاي قديمي استفاده مي شود و كم كم رو به انقراض است، به این دلیل که سبب سوراخ شدن لايه ي ازون مي شود. از آن جايي كه اين محصول ديگر زياد پيدا نمي شود، قيمت آن رو به افزايش است.
3- هنگام كار با ماده سرد كن از پوست، چشم ها، شش ها و ريه ها محافظت كنيد

زمان استفاده از اين ماده پوشيدن عينك ايمني و دستكش هاي مخصوص را فراموش نكنيد. هرگز مستقيما اين ماده را تنفس نكنيد، زيرا احتمال دارد به مرگ لحظه اي منجر شود. برخی از اين ماده ها به شدت خطرناك هستند و به محافظ تنفسي احتیاج دارند. اگرفرئون با پوست دست تماس پيدا كرد فورا آن را با آب بشوييد و بهره بردن از تجهيزات پزشكي را فراموش نكنيد. R717 و R764 به شدت براي چشم ها و ريه ها خطرناك هستند.R717 قابليت اشتعال دارد و بايد با احتياط با آن كار كرد.

نمایندگی فروش کولر گازی فریون